Які побічні ефекти бувають після вакцинації від COVID-19

Усі без виключення вакцини проти COVID-19 мають побічні ефекти. Але це не значить, що всі їх відчувають. Але все ж «побічка» є: головний біль, підвищення температури, озноб, втома, біль у руці у місті ін’єкції. Та це далеко не причина для паніки.

Вище названі побічні ефекти з’являються на перший чи другий день вакцинації, і швидко минають. Наскільки легким чи важким буде перебіг – залежить від організму.

Щодо тромбозу. Наразі зв’язок між зчепленням від ковіду і розвитком тромбозу не знайдено, це питання вивчається. Але Європейське агентство лікарських засобів вважає, що утворення тромбів потрібно внести до переліку дуже рідкісних побічних ефектів від вакцинації AstraZeneca.

Що робити, якщо піднялася температура. Лікарі радять нічого не робити, якщо температура до 38 градусів – якщо вище, то можна приймати жарознижувальні препарати. Перед самою ін’єкцією приймати будь-які препарати не рекомендується. Можна пити холодну воду, прикладати компреси на місце зчеплення – це зменшить болісні відчуття.

Більше про це на сайті freeradio.com.ua.

Категории: 

Опубликовано 16.09.2021 14:44